Absolwent Wydziału Historii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów MBA - Oxford Brookes University w Wyższej Szkole Biznesu - The Polish Open University. Ponadto ukończył “School of Business” na Central Connecticut State University i Politechnice Wrocławskiej.

Pracę zawodową rozpoczął w 1992 roku w Cogito Sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, następnie, w latach 1995-1996 pracował w Impel S.A. na stanowisku kierownika sprzedaży i rozwoju rynku, gdzie był odpowiedzialny między innymi za pozyskiwanie i obsługę strategicznych klientów, uruchamianie nowych oddziałów firmy oraz współpracę z izbami gospodarczymi i branżowymi. W latach 1996 – 2005 jako współwłaściciel firmy AA Oszast i Partnerzy (później Verbum) zajmował się doradztwem biznesowym.

W latach 1999 – 2001 pełnił funkcję członka zarządu Miasta Wrocław odpowiedzialnego za nieruchomości komunalne.

W latach 2005- 2009 pracował w szwedzkim koncernie THULE, w którym jako Country Manager w Polsce przygotował strategię wejścia na rynek oraz ustalił i wdrożył strategiczny planu rozwoju firmy na polskim rynku. Od 2009 r. do chwili obecnej związany z Grupą PKO Bank Polski S.A. początkowo jako Centrum Administracji, a następnie dyrektor biznesu polsko-ukraińskiego Kredobank Lwów (Ukraina), później jako dyrektor ds. sprzedaży w regionie warszawskim. Obecnie jako dyrektor Pionu Sprzedaży Detalicznej w PKO Banku Polskim S.A. Był przewodniczącym rady nadzorczej Zakładu Energetycznego Wrocław S.A.