2023-03-23

Dwa dni debat, prezentacji i rozmów o edukacji finansowej i najważniejszych sektorowych wyzwaniach już za nami. W dniach 22-23 marca odbywał się VII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości z udziałem przedstawicieli PKO TFI.  

Bardzo istotną inicjatywą, towarzyszącą Kongresowi, była prezentacja najnowszego badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków”. Eksperci podęli podczas wydarzenia dyskusję na temat wyników badania.

- Prezentowane podczas Kongresu wyniki badania wskazują, że Polacy oceniają swoją wiedzę ekonomiczną na poziomie 2,88 w skali 5-stopniowej, co potwierdza istotną potrzebę prowadzenia szerokich działań edukacyjnych. Konieczne są systematyczne długofalowe inicjatywy i programy, realizowane poprzez różne innowacyjne formy i kanały, z dostosowaniem komunikacji, w tym języka, do odbiorcy – powiedział Grzegorz Muszyński, Prezes Zarządu PKO TFI, podczas debaty plenarnej zatytułowanej „Jak skutecznie edukować, aby przygotować inwestorów na zmiany?”, w której uczestniczyli także przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych, Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Girls Money Club.
Na edukację finansową nigdy nie jest za wcześnie, dlatego PKO TFI planuje rozszerzać swoje aktywności edukacyjnie, aby efektywnie docierać z wiedzą także do najmłodszego pokolenia – naszych przyszłych klientów i odpowiedzialnych inwestorów – podkreślił Grzegorz Muszyński.

Reprezentanci PKO TFI aktywnie uczestniczyli w Kongresie, dzieląc się własnymi analizami i doświadczeniami rynkowymi. Wiceprezes Zarządu Grzegorz Chłopek brał udział w debacie na temat wyników badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków”, a w drugim dniu Kongresu opowiedział uczestnikom "Jak pogodzić inwestowanie z oszczędzaniem, czyli teoria pięciu świnek w praktyce". W obradach uczestniczył również Wiceprezes Zarządu Krzysztof Szubert, który w kongresowym studiu telewizyjnym zaprezentował swoje spojrzenie na procesy transformacji cyfrowej sektora. Ponadto Michał Ziętal poprowadził ogólnopolską lekcję on-line o inwestowaniu dla ucznów szkół podstawowych i średnich pt. "Inwestycje z głową - kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz?". W lekcji wzięło udział online ponad 2,5 tysiąca uczniów z całej Polski.

Od 2017 roku Kongres stanowi najważniejsze miejsce międzyśrodowiskowej dyskusji, wymiany doświadczeń oraz nawiązywania współpracy w ramach działań edukacyjnych w zakresie finansów, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości. W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów terytorialnych, sektora finansowego, organizacji pozarządowych, szkół, uczelni i mediów.

Organizatorami kongresu są Fundacja Warszawski Instytut Bankowości i Fundacja GPW.

PKO TFI było Partnerem Głównym Kongresu. 

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości_GM_2.png

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości_GM.png

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości_KS.png

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości_MZ.png