2024-03-27

Za nami VIII Gala rozdania nagród Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca, przyznawanych przez PFR Portal PPK. W tej edycji wyróżnienie trafiło do Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci marketów ”Biedronka”. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej działalności biznesowej!

Każda przyznana nagroda Przyjazny i Odpowiedzialny Pracodawca to uznanie dla firm, które poprzez wdrożenie i prowadzenie programu PPK pokazują swoją dbałość o pracowników nie tylko tu i teraz, ale również o ich przyszłość na emeryturze.

„Jesteśmy największym pracodawcą w Polsce, który oferuje dla ponad 81 tys. swoich pracowników najbogatszy na rynku pakiet benefitów. (…) Jednocześnie zachęcamy do myślenia o przyszłości, dlatego rozumiejąc potrzebę odkładania środków i bezpieczeństwa finansowego w dłuższej perspektywie czasowej, umożliwiamy korzystanie z dodatkowego benefitu, jakim jest PPK. Jako odpowiedzialny pracodawca jesteśmy dumni, że oferując odpowiedni poziom wynagrodzeń sprawiamy, że nasi pracownicy mogą myśleć o odkładaniu dodatkowych środków na przyszłość” – powiedział Tomasz Dejtrowski, Dyrektor ds. Wynagrodzeń i Świadczeń w sieci Biedronka.

Wysoka partycypacja załogi w PPK to obraz tego, jak program jest odbierany przez pracowników ale też efekt zaangażowania pracodawcy w odpowiednią komunikację i próby przekonania do programu.

- Największym sukcesem PPK jest to, że produkt ten na dobre wpisał się w krajobraz inwestycyjny w Polsce, a co najważniejsze: liczba wpłacających do PPK systematycznie się zwiększa. Pracownicy mają coraz większą świadomość tego produktu, a rola pracodawcy jest tu nie do przecenienia. Pracodawca jest ambasadorem PPK w firmie i musi sam być przekonany do programu, bo przecież również uczestniczy w finansowaniu składek. Obecny rynek pracy coraz bardziej staje się rynkiem pracownika, a PPK jest pewnego rodzaju produktem lojalnościowym, który może pomóc go zatrzymać.  – podsumowuje Grzegorz Chłopek, Wiceprezes Zarządu PKO TFI.