2023-06-09

W środę zakończył się Europejski Kongres Finansowy (EKF), będący jednym z najważniejszych wydarzeń dla świata finansów w Polsce. Tegoroczna edycja Kongresu odbywała się pod hasłem: „wiarygodność w czasach kryzysu zaufania”. Obszary tematyczne wydarzenia to głównie: nowy porządek na świecie, w Europie i w Polsce, nowy ład w sektorze finansowym oraz nowe technologie w finansach.

Każdego roku Kongres jest płaszczyzną niezliczonej liczby debat i wystąpień o tematyce europejskiego i polskiego systemu finansowego, a także miejscem gdzie są referowane zalecenia w zakresie rozwiązań systemowych dotyczących bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy EKF to z reguły zarządzający wiodącymi instytucjami finansowymi, polscy i zagraniczni politycy kreujący politykę gospodarczą, ekonomiści, prawnicy, eksperci IT i przedstawiciele środowisk naukowych.
Z uwagi na rangę wydarzenia i tematykę, nie mogło na nim zabraknąć PKO TFI, które na konferencji reprezentował Grzegorz Chłopek, Wiceprezes Zarządu.

- Europejski Kongres Finansowy to znakomita przestrzeń do dyskusji, wymiany poglądów i rozważań o obecnej sytuacji w gospodarce zarówno krajowej, jak i światowej, ale także wyzwaniach, jakie stoją przed biznesem w obliczu ostatnich wydarzeń. Obecna koncentracja zagrożeń na świecie utrudnia podejmowanie decyzji biznesowych ale jako PKO TFI jesteśmy zmobilizowani do tworzenia nowych biznesowych strategii, które uwzględniają tendencje globalnych polityk, jak chociażby realizację założeń zrównoważonego rozwoju czy nieuchronną transformację energetycznązapewnił Grzegorz Chłopek, uczestniczący w Kongresie.

G.Chłopek i paneliści

Na zdjęciu od lewej: Katarzyna Szwarc, Pełnomocniczka Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego, Grzegorz Chłopek Wiceprezes Zarządu PKO TFI, Izabela Olszewska, Członek Zarządu GPW w Warszawie, Grzegorz Zawada Dyrektor Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego.

 

Panel Piotr MAzur

Zdjęcie z panelu pt „Jak zredukować ryzyko prawne kredytów mieszkaniowych” z udziałem Piotra Mazura Wiceprezesa Zarządu PKO Banku Polskiego.

 Andrzej Kopyrski

Panel pt. „ Przyszłość bankowości korporacyjnej” z udziałem Andrzeja Kopyrskiego Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.