2023-03-15

Konsultacje z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi, prezentacja potencjału polskiego rynku kapitałowego i największych spółek notowanych na GPW to najważniejsze cele konferencji inwestorskiej CEE Capital Markets w Londynie z udziałem przedstawicieli PKO TFI.  

Konferencję już po raz 11. zorganizował PKO Bank Polski. 14 i 15 marca w Londynie przedstawiciele polskich spółek notowanych na GPW i firm z krajów Europy Środkowo-Wschodniej spotkali się z zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi.

 - Konferencja CEE Capital Market, organizowana przez PKO BP, to znakomita przestrzeń do promowania polskiego rynku kapitałowego na arenie międzynarodowej. Wydarzenie, gromadzące przedstawicieli największych światowych instytucji finansowych, znaczących inwestorów i wybitnych ekspertów zagranicznych, pozwala zaprezentować kluczowe walory naszego sektora oraz zachęcać do podejmowania współpracy biznesowej i inwestycyjnej z najlepszymi polskimi spółkami – mówi uczestniczący w konferencji Krzysztof Szubert, wiceprezes zarządu PKO TFI. – Podczas wielu spotkań, konsultacji i dyskusji omawiamy z partnerami aktualne rynkowe trendy, kluczowe kierunki rozwoju i możliwe formy współpracy. PKO TFI jako lider na polskim rynku detalicznym wśród Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, dzieli się również własnymi doświadczeniami i planami rozwojowymi – dodaje Krzysztof Szubert.

CEE Capital Markets w Londynie

Przy okazji konferencji CEE Capital Market przedstawiciele PKO TFI wraz z Przewodniczącym Rady Nadzorczej PKO TFI i Wiceprezesem Zarządu PKO Banku Polskiego Maciejem Brzozowskim mieli okazję spotkać się również z Ambasadorem RP w Wielkiej Brytanii Piotrem Wilczkiem. Podczas wizyty w Ambasadzie RP w Londynie omawiano przebieg konferencji CEE Capital Market i inne formy promocji polskich firm, w szczególności naszego rynku kapitałowego, w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o Konferencji: https://media.pkobp.pl/233856-cee-capital-markets-pko-bank-polski-wspiera-promocje-polskiego-rynku-kapitalowego-za-granica