2023-05-16

Tygodnik „Parkiet” po raz pierwszy w historii ogłosił plebiscyt pn.”Wielcy zasłużeni dla rozwoju polskich funduszy inwestycyjnych”, publikując listę osób, które według redakcji, najbardziej przyczyniły się do rozwoju krajowych funduszy inwestycyjnych. Z satysfakcją informujemy, że wśród nominowanych w plebiscycie znalazł się Wiceprezes Zarządu PKO TFI Remigiusz Nawrat.

Remigiusz Nawrat dołączył do zespołu PKO TFI w 2008 roku - początkowo jako Dyrektor Departamentu Rozwoju, a następnie Dyrektor Zarządzający Pionem Zarządzania Aktywami. W 2012 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu PKO TFI nadzorującego działalność inwestycyjną Towarzystwa, a od lipca 2021 roku jest Wiceprezesem nadzorującym obszar zarządzania ryzykiem w Towarzystwie.

Karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku w Ministerstwie Finansów. W latach 2001-2003 pracował w Narodowym Banku Polskim, od 2002 roku jako Zastępca Naczelnika Wydziału Międzynarodowych Studiów Porównawczych w Departamencie Zagranicznym. W okresie 2003-2007 był Doradcą Dyrektora Wykonawczego w Banku Światowym w Waszyngtonie. W latach 2007 – 2008 pracował w PZU Asset Management S.A.

- Fakt, że znalazłem się w gronie 25 nominowanych osób jest zasługą i sukcesem całego Zespołu PKO TFI. Nie mam wątpliwości, że ta nominacja jest wyróżnieniem i docenieniem, tego co udało nam się wspólnie stworzyć w PKO TFI na przestrzeni ostatnich 15 lat – powiedział Remigiusz Nawrat. - Przy tej okazji, chciałem podziękować wszystkim, z którymi miałem dotąd okazję pracować w PKO TFI i pogratulować dotychczasowego wkładu w rozwój i budowę nowoczesnej, profesjonalnej organizacji oraz zachęcić do dalszej, dobrej współpracy, która, jak widać, jest zauważana i doceniana przez obserwatorów rynku – podkreślił Wiceprezes Zarządu PKO TFI.  

Zachęcamy wszystkich do obserwowania plebiscytu i aktywnego udziału! Jak informują organizatorzy, wynik głosowań ogłoszony będzie podczas czerwcowego XVII Forum Funduszy (ankieta dostępna na parkiet.com), a w ramach osobnego głosowania wielkich zasłużonych wskaże sama branża TFI.