2023-09-12

Odpowiedzialne wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz stała potrzeba wdrażania innowacji technologicznych to wyzwania stawiane przez nowe pokolenie klientów – mówił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Wiceprezes Zarządu PKO TFI Krzysztof Szubert, który brał udział w trzech panelach dyskusyjnych.

Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu podejmowano tematy kluczowe dla przyszłości Europy, sytuacji gospodarczej, innowacyjności sektora finansowego, dla bezpieczeństwa, cyberbezpieczeństwu, cyfryzacji i nowych technologii. - Innowacje zmieniają gospodarkę, a sektor bankowy należy od lat do grona liderów wprowadzania innowacji przyjaznych i korzystnych dla klientów – podkreślał Krzysztof Szubert w debacie o innowacyjności i cyberberbezpieczeństwie.

W czasie Forum Ekonomicznego dyskutowano także o znaczeniu sztucznej inteligencji dla przemian gospodarczych, społecznych i kulturowych. - Analizując ofertę naszych funduszy, których w TFI mamy około siedemdziesięciu, wiemy, że konieczne jest zaangażowanie sztucznej inteligencji czy analityki zaawansowaną, aby podstawiać każdemu klientowi optymalne rozwiązanie. To jest synergia nowych technologii i pokoleniowych oczekiwań – mówił wiceprezes Krzysztof Szubert w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy, którą prowadził redaktor Szymon Glonek z „Dziennika Gazety Prawnej”.

XXXIII Forum Ekonomiczne w Karpaczu zgromadziło ponad 5000 uczestników z Polski i ze świata, a podczas trzech dni obrad odbyło się kilkaset paneli dyskusyjnych, spotkań i wydarzeń specjalnych. PKO TFI reprezentowane było przez Prezesa Zarządu Rafała Madeja (zapraszamy do obejrzenia wywiadu dla Pulsu Biznesu ) oraz Wiceprezesa Zarządu Krzysztofa Szuberta.

 Wywiad z K. Szubertem