2020-03-23

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu i Pracowników PKO TFI informuję, że mimo trudnej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, bezzwłocznie dostosowaliśmy sposób naszego działania do nowych okoliczności. Nasze Towarzystwo działa, inwestuje Państwa pieniądze oraz obsługuje na bieżąco Państwa zlecenia i dyspozycje.

Kryzys epidemiczny w sposób spektakularny uderzył we wszystkie rynki finansowe i kapitałowe na świecie, nie oszczędzając nawet tych klas aktywów, które przez dziesięciolecia cieszyły się renomą bezpiecznych. Skutkiem są gwałtowne zmiany nastrojów i kursów, a nawet chwilowe zawieszanie notowań na niektórych rynkach akcji.

W radzeniu sobie z bardzo trudnymi warunkami pomaga nam współpraca z naszymi Partnerami, szczególnie dystrybutorami, depozytariuszami, bankami i domami maklerskimi oraz agentami transferowymi.

Z uwagi na burzliwą historię rynków kapitałowych mieliśmy okazję pracować w czasach olbrzymich zaburzeń - tak na rynkach, jak i w samych gospodarkach. Te wcześniejsze doświadczenia, dają nam siłę spokojnego reagowania na dramatyczne wydarzenia.

Zespół Zarządzania Aktywami PKO TFI pracuje normalnie, częściowo zdalnie. Analogicznie normalnie funkcjonują wszystkie procesy kontrolne i nadzorcze, ściśle związane z procesem inwestycyjnym. Oczywiście, tak jak wszyscy, tak i my po raz pierwszy mierzymy się z globalną epidemią. Stąd też bezprecedensowe, ale ćwiczone wcześniej na ewentualność innych zaburzeń decyzje, mające zapewnić zmniejszenie ryzyka zdrowotnego dla naszych pracowników – w tym ich dyslokacja i przejście, w większości przypadków, na pracę zdalną.

W nowych warunkach pracy doskonale spisują się także nasze najnowsze rozwiązania dla Klientów, w tym np. najnowsza wersja aplikacji dla firm – iPPK (https://ippk.pl/login-employer) umożliwiająca całkowicie zdalne, automatyczne, niewymagającą papieru i tradycyjnych podpisów, zawierania umów o zarządzanie i prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych. W tym obszarze procentuje nasze doświadczenie w już wcześniej prowadzonych także zdalnych wdrożeniach PPK.

W najbliższych dniach, tygodniach czeka nas na pewno jeszcze huśtawka nastrojów i zmienności rynkowych indeksów. W gospodarce zaś wszystkich nas czekają nieplanowane, olbrzymie wyzwania.

W naszym serwisie internetowym www.pkotfi.pl znajdą Państwo aktualne informacje oraz komentarze rynkowe. Z kolei dzięki systemowi transakcyjnemu i-Fundusze.pl (https://i-fundusze.pl/ - link do niej także na stronie głównej naszego serwisu internetowego) mają Państwo dostęp do swoich inwestycji 24/h.

Do Państwa dyspozycji są również konsultanci infolinii, w dni robocze w godzinach 9:00 – 17:00 pod numerami:

  • 801 32 32 80 infolinia ogólna dla uczestników funduszy inwestycyjnych PKO TFI
  • 22 539 23 57 infolinia dedykowana pracodawcom zainteresowanym utworzeniem i prowadzeniem PPK w PKO TFI
  • 22 358 56 56 infolinia dla pracowników firm, które wdrożyły PPK w PKO TFI

Życzymy Państwu i Państwa bliskim przede wszystkim dużo zdrowia i spokoju.


Z poważaniem, 

Łukasz Kwiecień

Wiceprezes Zarządu nadzorujący Pion Sprzedaży PKO TFI