2021-10-11

Już ponad rok mija od wdrożenia nowej Ankiety MiFID w PKO TFI. To nie tylko wymóg formalny, który musimy Ci przedstawić przed zakupem jednostek uczestnictwa, ale proste i użyteczne narzędzie dla Ciebie. Sprawdźmy jak to działa.

Średnio potrzebujesz ok. 5 minut, aby odpowiedzieć na proste pytania zawarte w Ankiecie MiFID PKO TFI dotyczące Twojej wiedzy o produktach inwestycyjnych, sytuacji finansowej oraz celów inwestycyjnych. Dzięki udzielonym odpowiedziom, PKO TFI może w użyteczny dla Ciebie sposób zaprezentować swoją ofertę produktową, wskazując te rozwiązania inwestycyjne, które spełniają najlepiej Twoje oczekiwania i możliwości finansowe oraz ostrzec Cię przed wyborem produktów, które ich nie spełniają.

Jak to robimy?

Odpowiedzi udzielone przez Ciebie na pytania wskazane w Ankiecie wykorzystamy do stworzenia Twojego profilu inwestora. W dokumencie, który otrzymasz po jej wypełnianiu, znajdziesz nasze produkty zaklasyfikowane do kilku grup produktów. Grupy produktowe oznaczamy symbolami:

zielona ikona dla Ciebie odpowiednich i będących w Twoim Rynku Docelowym (grupa pierwsza)

pomarańczowa ikona będących w Twoim Rynku Docelowym, ale dla Ciebie nieodpowiednich (grupa druga)

czerwona ikona

 będących poza Twoim Rynkiem Docelowym oraz dla Ciebie nieodpowiednich (grupa trzecia)

szara ikonka  będących w Twoim Antyrynku (grupa czwarta – dotyczy tylko klientów indywidualnych)

 
Uwaga: W zależności od Twojego profilu możemy wskazać Ci np. tylko dwie grupy produktów, które z niego wynikają.

Co daje taka wiedza w praktyce?

  • Zaoszczędzisz swój czas - otrzymasz przejrzystą listę produktów w określonych dla Ciebie grupach produktowych;
  • Będziemy mogli przedstawić Ci rozwiązania skrojone na miarę Twoich potrzeb, zbliżone do Twoich oczekiwań i uwzględniające Twoje preferencje np. dotyczące zysków, czasu trwania inwestycji;
  • Dzięki wiedzy z ankiety możesz uchronić się przed wyborem produktów inwestycyjnych obarczonych zbyt dużym ryzykiem, a co za tym idzie, oddalić niebezpieczeństwo narażenia Twoich inwestycji na straty większe niż możesz zaakceptować;

Czy ankieta ogranicza mój wybór?

Ankieta MiFID pełni funkcję pomocniczo – informacyjną.

Możesz dokonać zakupu produktów ze wszystkich grup produktowych.

Gdzie mogę wypełnić ankietę?

Ankietę MiFID możesz wypełnić w serwisie i-Fundusze, po wejściu w sekcję Ustawienia/Ankieta MiFID. Wynik ankiety otrzymasz zaraz po jej wypełnieniu oraz w każdej chwili pobierzesz ją z sekcji Ustawienia w serwisie. Ankieta jest  ważna rok.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z informacjami ze strony https://www.pkotfi.pl/mifid-ii/.

Bądź świadomym Inwestorem.